Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podmínky vzdělávání

Věcné vybavení

  • Budova mateřské školy prošla za poslední dobu modernizací . Ve všech prostorách mateřské školy jsou plastová okna.  Třídy jsou prostorné, světlé, dobře větratelné. Nábytek je přizpůsoben vzrůstu dětí, je postupně obnovován a modernizován, což přispívá k příjemné a estetické atmosféře ve třídách. Většina hraček, stavebnic, výtvarného materiálu je umístěna tak, aby je děti dobře viděly, mohly si je samy brát i ukládat .  K rozvoji dětské grafomotoriky slouží ve třídách tabule.  V každé třídě jsou vytvořeny koutky k různým tematickým hrám, k relaxaci. Třídy jsou členěny na menší prostory, které působí intimněji a umožňují dětem soukromí . Děti se samy svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě prostředí tříd a celé školy.  Jejich práce jsou přístupné rodičům i veřejnosti.  Třídy jsou dále vybaveny televizemi, DVD přehrávači.  Děti mají k dispozici tělocvičnu, která je vybavena moderním a příjemným tělocvičným nářadím a náčiním.  Díky paravanu je možné hrát dětem maňáskové divadlo.  Ve třech třídách byly vyměněny šatnové bloky,  dveře do tříd a ostatních místností , do všech tříd byly zakoupeny nové barevné koberce.  Během roku 2009 byla pořízena nafukovací skluzavka se šplhací stěnou.
  • Hygienická zařízení jsou uzpůsobena potřebám a počtu dětí, zdravotně nezávadná a bezpečná.  Umývárny, které navazují přímo na třídy, byly postupně modernizovány.  Toalety jsou odděleny přepážkami, což výrazně zvýšilo intimitu prostředí.
  • Máme dvě stálé ložnice  pro polední odpočinek dětí z 1. třídy. Provozní pracovnice rozkládají nová plastová lehátka, kterými  byly vybaveny istatní ložnice.
  • Po obvodu budovy se rozkládá velká školní zahrada se třemi pískovišti, průlezkami, skluzavkami.  Uprostřed zahrady byl vybudován altánek, který dětem slouží ke hrám a poskytuje jim v horkých letních dnech stín, stejně jako vzrostlé stromy, které zdobí prostory zahrady . Pískoviště jsou zakrývána síťovinou a pravidelně udržována, stejně jako celá školní zahrada,. Děti mají dostatek pomůcek k tvořivým hrám na pískovišti , využívají i novou aztéckou věž, dřevěný vlak a houpačky na pérech . Na cestičkách byla položena zámecká dlažba, což vytváří nejen estetický dojem, ale je velmi vhodná i z bezpečnostních důvodů. Vybavení zahrady umožňuje dětem rozmanité pohybové i další aktivity.

    obrazek-07.jpg

 

 
 

Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Statistiky

Online: 10
Celkem: 253433
Měsíc: 13669
Den: 439